Online Rezervasyon İşlemleri?

Online rezervasyon yapabilmek için site içerisinde yer alan villalardan herhangi birinin sayfasına girerek, ‘Online rezervasyon’ adlı panel kullanılmalıdır. Bu panele girişin sağlanmasının ardından sırası ile;

1-) Villanın kiralanacağı tarihler aralık şeklinde seçilmelidir.

2-) ‘Evini Kirala’ sistemi tarafından belirtilen tarihlerdeki fiyatlar otomatik olarak hesaplanıp, ekrana yansıtılacaktır.

3-) Kullanıcının karşısına çıkan tutar ve tarihler eğer uygun olursa, ‘Talep Gönder’ butonunu kullanılarak işlemlere başlamak gerekmektedir.

4-) Talebin gönderilmesinin ardından müşteri farklı bir sayfaya yönlendirilmektedir. Yönlendirilen sayfada ‘Ön Rezervasyon Belgesi’ adlı belgenin oluşturulabilmesi için gerekli bilgiler istenmektedir. Bu belgelerin doldurulmasının ardından ‘Gönder’ butonunu seçmek gerekmektedir.

5-) Belgenin gönderilmesi ile birlikte oluşturulan talep Evini Kirala adlı şirketimize direkt olarak ulaşmaktadır. Konaklamanın talep edildiği villanın konaklama ve müsaitlik durumu şirket personeli tarafından incelenerek, uygun görülmesi halinde müşteriye tekrardan Ön Rezervasyon Belgesi gönderilmektedir. Mail yolu ile gönderilen belgenin içerisinde başvuruya ilişkin bilgiler yer almaktadır. Dolayısıyla tekrardan müşterilerin kontrol etmesi talep edilmektedir.

6-) Ön Rezervasyon Belgesi’nde yer alan bilgilerin tamamı doğru ise, ‘Ödeme Yap’ butonu seçilmelidir.

7-) Ödeme sayfasına geçildiği zaman;

 Eğer banka veyahut da kredi kartı ile ödeme yapılmak isteniyorsa kullanılacak kredi kartının veya banka kartının bilgileri sisteme yazılmalıdır ve ödeme gerçekleştirilmelidir.

 Eğer Havale veya EFT yolu ile ödeme yapılacaksa da, açılan ödeme sayfasında yer alan şirket bilgileri kullanılmaktadır. Şirket bilgileri içerisinde ödemenin yapılacak olduğu hesap numaraları yer almaktadır. Bu numaraları kullanarak ödeme kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

 8-) Sistem tarafından belirtilen tutar kadar ödemenin şirket hesabına aktarılmasının ardından firma yetkilisi tarafından müşteriye mail yolu ile ‘Rezervasyon Onay Belgesi’ gönderilmektedir.


İlgili makaleler
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
YARDIM MERKEZİ
Önerilen Konular