Evini Kirala

Sıkça Sorulan Sorular

Yardım Destek sayfasına dön
Maksimum Mülk Kapasitesi?

Villa/Apart/Dairede yalnızca belirtilen kişi sayıları kabul edilmektedir. Bu sayıya ayrıca çocuklar da dahil edilmektedir. Belirtilen maksimum kişi sayısının üzeri kesinlikle kabul görmemektedir.

Giriş ve Çıkış Saatleri Hakkında Bilgi?

Villanın/Apartın/Dairenin giriş ve çıkış saatleri sabit tutulmaktadır. Giriş saati 16.00 olmakla birlikte, çıkış saati de 10.00 olarak belirlenmiştir. Belirtilen saatler arasında konaklama yerinin temizliği yapılmaktadır. Giriş ve çıkış saatlerinden farklı saatlerde giriş veya çıkış kabul edilmemektedir.

Evcil Hayvan İzin Durumu?

Villa/Apart/Dairede evcil hayvanlar kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin belirtilmediği durumlar için geçerlidir.

Müşteriler Gelirken Yanlarında Neler Getirmelidir?

Villalarımız içerisindeki mutfaklar tam donanımlı olarak kullanıma sunulmaktadır. Blender gibi elektronik cihazlar bulunmamaktadır. Yatak çarşafları, duş havluları gibi malzemeler konaklama yapacak kişi sayısına göre hazırlanmaktadır. Bunların haricinde plaj havlusu, fotoğraf makinesi, bilgisayarlar gibi özel cihazlar konaklama yapacak kişi veya kişiler tarafından getirilmektedir.

Muhafazakar Ailelere Uygunluk?

Kategori içerisinde muhafazakar olarak nitelendirilen villalar bulunmaktadır. Bu villalar duvarlarla veya çit görevi gören ağaçlar ile tamamen kapatılmıştır ve mutaassıp ailelere uygun hale getirilmiştir.

Havuz Bakımı ve İlaçlaması?

Havuz bakımları, yetkili personeller tarafından günlük olarak yapılmaktadır. Havuza girmeden önce yoğun yağ ve krem kullanılması, kıyafet ile suya girme gibi hususlarda ayrıca dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun sebebi, havuz suyunun boşaltılması ve tekrardan doldurulması yüksek maliyetli bir hizmettir. Doldurmanın tamamlanmasının ardından günlük olarak havuz bakımları yapılmakta ve gerekli ilaçlamalar tamamlanmaktadır. Sunulan geniş hizmet çerçevesi sayesinde hijyen ve sağlık açısından sorun teşkil edebilecek durumların yaşanması engellenmektedir. Dolayısıyla genellikle havuz suyunun yenilenmesine ihtiyaç duyulmamaktadır.

Kiralama Süresi Hakkında Bilgi?

Villalarımızda minimum kiralama süreleri yılın dönemine bağlı olarak değişiklikler göstermektedir. Yüksek sezon olarak adlandırılan bayram tatillerinde minimum kiralama süresi 7 gün olarak belirlenmiştir. Normal tatil sezonlarında ise kiralama süresi minimum 5 gündür. 5 günden daha az konaklama gerçekleştirileceği durumlarda, kiralama ücretlerine ekstra temizlik ve bakım ücretleri de eklenmektedir. Bu sayede kiralama süresine bağlı olarak konaklama ücreti de değişiklik göstermektedir.

Temizlik?

Villaya giriş gerçekleşmeden önce geniş ve detaylı temizlik yapılmaktadır. Dolayısıyla müşterilerimiz villaya giriş yaptıklarında, mekanı temiz bulmaktadırlar. 7 gün ve 7 günden az yapılan konaklamalarda tekrardan temizlik yapılmamaktadır. Fakat 7 günü aşan konaklamalarda tekrardan firma personeli tarafından ücretsiz genel temizlik yapılmaktadır. Bu temizlikler ücretsiz olup, müşteriye herhangi bir ödeme tutarı yansıtılmamaktadır.

Yedek Havlu ve Çarşaf?

Kiralanan evlerin tamamında belirtilen süreye göre temiz çarşaf ve havlu bulunmaktadır. Her 1 haftalık konaklama süresi için yeteri kadar çarşaf ve havlu müşterilerin kullanımına sunulmaktadır. Fakat plaj havlularını müşterilerin kendileri getirmektedir.

Tatil Süreci Boyunca Problem Olursa Ne Yapmalıyım?

Tatil süreci boyunca müşteriler, Evini Kirala ile sürekli iletişimde kalmaktadırlar. İstenmeyen herhangi bir durumun yaşanması halinde firma ile telefonla veya e-posta iletişime geçilebilmektedir. Bu sayede beklenmedik olayların yaşanması halinde direkt olarak şirket personeli vasıtası ile çözüm üretilmektedir.

Villayı Nasıl Teslim Alırım ve Yerini Nasıl Bulurum?

Konaklama için kiralanmış olan tüm villalar, bölgede bulunan Evini Kirala yetkilileri tarafından sizlere teslim edilmektedir. Kiralanmış veya kiralanacak olan villanın kendi panelinde yer alan ‘Bölge Hakkında’ butonunu seçerek, villanın konumu hakkında bilgi sahibi olunabilmektedir. Sistem üzerinde belirtilmiş olan konuma erişim sağlanması durumunda tarafımızdan verilmiş olan numaraya ulaşılması talep edilmektedir. Buna ek olarak, bölgede yer alan ofisimize de gelerek, gerekli işlemler yapılabilmektedir. Firmamız tarafından yetkilendirilmiş olan personel yada ev sahibi, sizlere villaya kadar eşlik edecektir. Villaya ulaşılmasının ardından da gerekli olan tüm bilgiler sizlere aktarılacak ve anahtar tarafınıza teslim edilecektir.

Mülkün Maksimum Konaklama Kapasitesi?

Kiralık villa ilanlarında yer alan kişi sayısı, maksimum kabul edilen kişi sayısını göstermektedir. Villa içerisinde bulunan ve ücretsiz kullanıma sunulan ürünlerin tamamı bu kişi sayısına göre hazır hale getirilmektedir. 3 yaşından küçük olan çocuklar, bebek olarak sayılmakta ve villada konaklayacak olan kişi sayısına dahil edilmemektedir. Fakat 3 ve 3 yaşından büyük olan çocuklara ayrı bir yatak tahsis edileceği için, maksimum sayıya dahil edilmektedirler. Eğer bahsi geçen çocuklara farklı bir yatak kiralanması talep edilirse, tam kişi sayısının dışında olmak kaydıyla talep kabul edilmektedir. Firma tarafından belirtilen kapasitenin üstüne çıkılması halinde firma tarafından sözleşme fesih edilir. Dolayısıyla villanın sahibi, konaklama gerçekleştiren müşterileri evden çıkarma hakkına sahip olur. Villanın içerisinde bulunmakta olan açılıp - kapanabilir yataklar hakkındaki detaylı bilgi ilanların açıklama bölümünde bulunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, müşteriler tarafından talep edilen ilave yatak istekleri büyük çoğunlukla firma tarafından olumsuz bir şekilde cevaplanmaktadır. Bunun en büyük sebebi, yatakların taşınması ve belirtilen adrese getirilmesi büyük bir maliyet ortaya çıkarmaktadır. Bu gibi durumların yaşanması ve yine de talep edilmesi halinde ev sahipleri tarafından müşterilerden ek ücretler talep edilebilmektedir.

Villalarda Ücretsiz Yemek Hizmeti Var Mı?

Villaları kiralayan kişilere sabah kahvaltısı, öğle yemeği veyahut da akşam yemeği gibi hizmetler sunulmamaktadır. Açık büfe gibi bir seçenek de bulunmamaktadır. Firmanın bünyesinde yer alan villaların tamamı, yemek hazırlamaya uygun olacak şekilde dizayn edilmiş ve buna göre kullanıma sunulmuştur. Dolayısıyla misafirler her türlü yiyecek, içecek işini kendi imkanları ile halletmek durumundadırlar.

Kiraladığımız Villayı Beğenmeyip, Başka Bir Villaya Geçiş Yapabilir Miyiz?

Şirket ve villa sahipleri tarafından böyle bir seçenek sunulmamaktadır. Konaklama gerçekleştirmek için kullanılan villalarda değişimin yapılabilmesi için ilk kiralanan villanın belirtilen gün kadar ücretinin tamamının ödenmesi gerekmektedir. Bu aşamadan sonra geçilecek olan diğer villanın da ödemesinin tamamının yapılması şarttır.

Villaların Bakım ve Temizlik İşleri Nasıl Yapılıyor?

Villalar genel olarak çıkış ve giriş saatlerinde detaylıca temizlenmektedir. Bu temizlik, fiyata dahildir ve müşterilerin evi temiz bulabilmesi amacı ile yapılmaktadır. Ayrıca, 1 haftayı geçen konaklamala sürelerinde de firma tarafından 1 kez ücretsiz temizlik hizmeti sunulmaktadır. Fakat müşteriler eğer kendi istekleri doğrultusunda fazladan temizlik yapılmasını isterler ise, bu temizliğin ücreti çıkış tarihinde direkt olarak ödenmesi gereken tutara yansıtılmaktadır.

Özel Aracımız Yok, Bizi Villaya Kadar Götürür Müsünüz?

Firmamız yolcu taşıma ruhsatına sahip bir şekilde hizmet vermemektedir. Dolayısıyla aracı olmayan yolculara yardımcı olmamaktayız. Bölgeye ulaşım sağlamak için genellikle araç kiralanması tavsiye edilmektedir. Bunun haricinde transfer araçları tercih edilebileceği gibi, taksi de tutularak villaya erişim sağlanabilmektedir.

Konaklama Boyunca Araca İhtiyaç Duyuluyor Mu?

Konaklama Boyunca Araca İhtiyaç Duyuluyor Mu?: Villanın nerede olduğu herhangi bir önem teşkil etmeksizin, her türlü villaya ulaşım sağlayabilmek için araca ihtiyaç duyulmaktadır. Toplu yerleşim alanlarından uzaklarda inşaa edilen bu villalar, merkezi bölgelerde yer almadığı için kolay bir şekilde ulaşılmamaktadır. Villaya erişim, alışveriş yerlerine erişim, bölgenin çevresinde yer alan gezilecek yerleri görmek için özel araca ihtiyaç duyulmaktadır. Fakat bölge çevresinde her an özel taksi temin edilebilmekte ve bu sayede ulaşım sorunu çözülebilmektedir. Eğer Dalyan, Fethiye, Kaş, Marmaris veyahut da Kalkan’da bulunan villalara hava yoluyla gelecek iseniz, Dalaman Havalimanı’nı tercih etmeniz, ulaşım anlamında büyük kolaylık sağlayacaktır.

Araç Kiralama Hizmeti Veriyor Musunuz?

Evini Kirala, herhangi bir şekilde araç temin etme hizmeti sunmamaktadır. Fakat villanın kiralandığı bölge çevresinde yer alan araç kiralama firmaları ile iletişim halinde bulunulması sebebiyle, müşteriler ve bu firmalar arasında iletişim kurulabilmektedir. Bu sayede müşterilerin araç kiralama hizmeti alması kolaylaşmaktadır.

Muhafazakar Villalar Ne Anlama Gelmektedir?

Muhafazakar villa adı ile bilinen villalar, diğer villalardan farklı olarak çeşitli materyaller ile dışarıdan çevrelenmiş durumdadır. Muhafazakar bir yapıya sahip olan aileler için tasarlanan bu villalar, duvarlar ile çevrelenebildiği gibi, çit görevi gören büyük ağaçlar ile de korunaklı hale getirilebilmektedir. Bu sayede muhafazakar bir yapıya sahip olmakla birlikte, aynı zamanda da korunaklı hale gelmektedir.

Firmanıza Nasıl Güvenebiliriz?

Evini Kirala adlı firmamıza ait olan internet sitesinde ‘Hakkımızda’ bölümü yer almaktadır. Bu bölümden firma hakkında detaylı bilgi edinilebilmektedir. Firmamız, 16977 Türsab Lisans numaralı Kalkan Rester Turizm Seyahat Acentası ünvanına sahip A grubu seyahat acentasıdır. Sitemizde alt sol köşede bulunan dijital doğrulama sistemini kullanarak sitemizin güvenilirliğini kontrol edebilirsiniz.  Ayrıca bölüm içerisinde yer alan vergi levhası vasıtası ile de Maliye Bakanlığı’ndan gerekli tüm detaylı bilgiler alınabilmektedir. Bu sayede müşteriler ve firma arasında güvene dayalı bir sözleşme oluşturulmaktadır.

Havuz Bakımı Hangi Aralıklarla Yapılıyor?

Havuz bakımı, eve giriş yapılmadan önce detaylı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ailenin veya grubun konaklamaya başlamasından itibaren de günlük olarak havuz bakımı yapılmakta ve gerekli ilaçlar da kullanılmaktadır. Fakat havuz içerisinde ve havuz suyunda herhangi bir problem meydana gelmemesi için müşterilerin aşırı yağ kullanarak veyahut da elbiselerle suya girmemesi gerekmektedir. Aksi halde havuz suyunun boşaltılması ve tekrardan doldurulması gerekebilir. Bu da doğal olarak ek maliyetler ortaya çıkarmaktadır.

Havuz Suyunu Değiştiriyor Musunuz?

Havuz suları belirli aralıklarla değiştirilmektedir. Fakat sürekli olarak suyu yenilemek, uzun zaman ve büyük maliyetler ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle de doğal olarak sürekli su değişimi gerçekleştirilmemektedir. Ayrıca firma tarafından görevlendirilmiş personel vasıtası ile her gün havuzun düzenli bakımı ve ilaçlaması yapılmaktadır. Bu sayede sağlığı tehlikeye atma ihtimali olan problemler ortadan kalkmakta ve hijyen konusunda en ufak bir problem yaşanmamaktadır.

Havuz Temizlik Saatini Ben Belirleyebilir Miyim?

Her müşteriye, villaya giriş yapmadan önce havuz temizliğinin yapıldığı saatler hakkında bilgi verilmektedir. Bu temizlik, yalnızca havanın serin olduğu zamanlarda yapılmaktadır. Ayrıca güneşin etkili olmadığı zamanlarda yapılması da tercih edilmektedir. Dolayısıyla sabah erken saatlerde veya akşam geç saatlerde havuz bakımı yapılmaktadır. Bu nedenle müşterilerin isteği doğrultusunda havuz bakım saatlerinde değişikliğe gidilememektedir.

Havuz Temizliğini İstemediğim Halde, Görevli Yine de Temizlik İçin Gelir Mi?

Mevcut ve sonraki müşterilerin sağlığının önemsenmesinden dolayı her gün istisnasız bir şekilde havuzlar şirket personeli tarafından kontrollü bir şekilde temizlenmektedir.

Havuzun Derinliği Çok Fazla, Azaltılabilir Mi?

Her villanın havuzu, diğerlerinden farklıdır. Dolayısıyla müşterilerin buna göre villa seçmeleri tavsiye edilmektedir. Havuza bağlı temizlik sistemlerinin, bu derinliğe göre ayarlanması sebebi ile su seviyesinde herhangi bir şekilde oynama yapılamamaktadır.

Hava limanından Villaya Nasıl Gelebilirim?

Eğer ulaşım için araç kiralanmamış ise Dalaman Hava limanı’na iniş yapılmasının ardından Kaş veya Kalkan bölgesi için Havaş servisleri kullanılmalıdır. Fethiye Otogarı’nda inerek, Kalkan - Kaş minibüsleri vasıtası ile bölgeye ulaşım sağlanabilir.

 -Eğer müşteri Fethiye’de villa kiralamış ise; hava limanından Fethiye Otogar’a geçiş yapılmalıdır. Oradan da taksi vasıtası ile bahsi geçen villaya ulaşım sağlanabilir.

 -Eğer müşteri Dalyan’da villa kiralamış ise; hava limanından Dalyan Otogar’a geçerek, taksi vasıtası ile bölgeye ulaşım sağlanabilir.

 -Eğer müşteri Marmaris’te villa kiralamış ise; Havaş otobüsleri aracılığı ile Marmaris Otogar’a geçilmelidir. Buradan da taksi aracılığı ile bahsi geçen villaya ulaşılabilir.

 -Eğer müşteri Bodrum’da villa kiralamış ise; uçakla Bodrum-Milas hava limanına iniş yapılmasının ardından aynı şekilde Havaş otobüslerini kullanarak Bodrum Otogar’a erişim sağlanır. Sonrasında da taksi kullanarak belirtilen villaya ulaşım sağlanabilir.

 NOT: Zamanında ve uygun ulaşım sağlanabilmesi için, konaklama yapacak kişilerin önceden ilgili yerleri arayarak bilgi alması tavsiye edilmektedir. Belirtilen saatlerde bölgede olunamaması, yolda kalma veyahut da çeşitli ulaşım sıkıntılarının yaşanması halinde Evini Kirala sorumlu tutulamamaktadır. Bu nedenle önceden gerekli hazırlıklar yapılmalıdır.

Yazdığım Yorumlar Yorum Bölümünde Gözükmüyor?

Yapılan yorumlar ilk olarak kötü kelimelere önlem almak amacı ile tarafımıza ulaşmaktadır. Yapılan yorumlar şu hususlara bağlı olarak yayınlanmaz;

 -Villada henüz konaklama yapılmamasına rağmen yorum yapılmışsa,

 -İrtibat kurabilmek için iletişim bölümü değil de, yorum bölümü tercih edilmişse,

 -İçerisinde küfür bulunan cümleler kullanılmışsa,

 -Gerçekleşen olaylar abartılarak, gerçekten uzak bir şekilde anlatılmışsa,

 -Villada kalırken sorun olmadığı belirtilmesine rağmen, villadan ayrıldıktan sonra gereksiz kötü yorumlar yapılmışsa,

 -Tamamen müşteri kaynaklı olaylar, firma kusuruymuş gibi gösterilmiş ise,

 -Sözleşmeyi kabul ettikten sonra, daha sonradan sözleşmeye itiraz edilmiş ise,

 -Olmamış olaylar olmuş gibi gösterilerek, gerçekleşen olaylarda fazla abartı bulunarak, kabul edilmiş olan sözleşmelere itiraz edilerek hazırlanan ve gönderilen yorumlar yapılan kontroller sonrasında uygun bulunmamakta ve de doğal olarak yayınlanmamaktadır.

Mülk Sahibinin Bilgilerini Alabilir Miyiz?

Şirket kuralları gereği, villa sahiplerinin bilgileri üçüncü şahıslara kesinlikle aktarılmamaktadır.

Kiralanan Villalar Sizin Mi?

Hayır, hiçbir villa firmamıza ait değildir. Evini Kirala, yalnızca müşteriler ve ev sahipleri arasında bağlantı kurarak, konaklama hizmetinin organize edilmesini sağlamaktadır.

TÜRSAB Adlı Belgeye Sahip Misiniz?

Evini Kirala, DS Evini Kirala Turizm Emlak İnşaat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi'ne ait tescilli bir markadır. Firmamız, 16977 Türsab Lisans numaralı Kalkan Rester Turizm Seyahat Acentası ünvanına sahip A grubu seyahat acentasıdır.
 Villa kiralama sektöründe direkt satış portalı olarak kullandığımız http://www.evinikirala.com web sitemiz üzerinden Türsab Lisans numaramız ile doğrudan yönlendirilen dijital
 doğrulama sistemi üzerinden ya da Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ait Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğünden gerekli doğrulamaları yapabilirsiniz.

 

Mülk İçerisinde Böcek veya Sinek Gibi Hayvanlar Var, Param İade Edilir Mi?

Villalar, kiralama öncesinde detaylı olarak temizlenmektedir ve kasti olarak böcek yerleştirmesi kesinlikle yapılmamaktadır. Villa ilanlarında villanın doğa içerisinde olduğu ayrıca belirtilmektedir. Bu nedenle doğa ile bütünleşik bir hayata sahip olunduğu için, kapı ve pencerelerin açık olması halinde bu canlılar doğal olarak içeriye girebilmektedir. Herhangi bir şekilde para iadesi söz konusu değildir.

Mülkü 7 Gün Kiralamamıza Rağmen Sadece 5 Gün Kalabiliriz. Yardımcı Olur Musunuz?

Böyle bir hizmet bulunmamaktadır. Villa kaç günlüğüne kiralandı ise, o ücretin tamamı müşterilerden eksiksiz bir şekilde alınmaktadır.

Mülkü 7 Gün Kiraladık Ama 4. Gün Çıkmamız Gerekiyor. İade Yapar Mısınız?

Villalar, kiralandığı süre boyunca o gruba ayrılmaktadır. Dolayısıyla erken çıkılacak olsa bile, belirtilen günlerin ücretinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

Şahsi Bilgilerimi Mülk Girişinde Vermek Zorunda Mıyım?

678 numaralı KHK’ya istinaden, konaklama gerçekleştirecek olan tüm kişilerin kimlik bilgileri alınmak zorundadır. Eğer kimlik bilgileri verilmek istenmezse konaklama yapılmasına izin verilmez, yatırılan kapora da müşterilere iade edilmez.

Kredi Kartı
3d Secure
Websitemiz Kredi Kartlı Alışverişlerde 256 Bit
SSL Sertifikası ile Korunmaktadır.
Whatsapp
Bize Ulaşın
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Konaklama Süresi0 Gece
  • Konaklama Tutarı0₺
  • Isıtma Ücreti0₺
  • Temizlik Ücreti0₺
  • Ön Ödeme0₺
  • Girişte Yapılacak0₺
  • Toplamxxx₺
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Opsiyon
Giriş-Çıkış