Evini Kirala

Sözleşme Maddeleri

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1)Taraflar ve Amaçlar

Bu sözleşme, ‘Villayı/Konaklanacak Yeri’ kiralayan ve ‘Villayı/Konaklanacak Yeri’ kiraya veren kişiler arasında, başlangıç ve de bitiş tarihlerinin belli olduğu bir süre için ‘Villayı/Konaklanacak Yeri’ kiralayabilmek amacı ile yapılmaktadır. ‘www.evinikirala.com’ adlı internet sitesinde ilan edilmekte olan villaları kiralamak isteyen kişiler, aşağıda yer alan şartların tamamını kabul etmiş sayılmaktadırlar ve ortaya çıkacak sorunlardan firma sorumlu tutulmamaktadır. Aşağıda yer almakta olan herhangi birine uygunsuz bir şekilde hareket etmek, Evini Kirala’ya sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme yetkisi vermektedir. Ayrıca müşterinin kiralanan villayı terk etmesini isteme, kaporayı ve depozitoyu iade etmeme hakkı da tanımaktadır. Bu tür durumların meydana gelmemesi için bahsi geçen konaklama yerlerini kiralayan kişilerin tüm şartlara uygun bir şekilde hareket etmesi şarttır.

2) Rezervasyon ve Ödeme

İnternet sayfamız içerisinde yer alan yüzlerce villaya telefon yolu veya SMS yöntemi ile ön rezervasyon yapılabildiği gibi, e-posta yolu ile de rezervasyon işlemleri tamamlanabilmektedir. Evini Kirala’ya ait olan kiralama şartları bağlamında, kiralamak ve konaklamak istenilen villada tercih edilen tarihler belirtilerek, gerekli olan iletişim bilgileri de firma ile paylaşılmalıdır. Bu sayede ön rezervasyon olarak adlandırılan, ön kiralama işlemi tamamlanmış olmaktadır. Evini Kirala, ön kiralamanın yapılmasının ardından toplam ücretin %35’ini kapora olarak müşterilerden talep etmektedir. Ön kiralama işleminin yapılmasının ardından 1 iş günü içerisinde kaporanın ödenmesi gerekmektedir. Kaporanın, şirket hesabına aktarılmasının ardından tercih edilen villa, rezerve edilerek, iletişimde olunulan müşteriye ayrılmaktadır. Ayrıca ödenmesi gereken kapora tutarı ve şirkete ait olan hesap numaraları, e-posta ve SMS vasıtası ile müşterinin tarafına bildirilmektedir. Yapılacak olan ödeme işlemlerinde Havale ve EFT seçenekleri kullanılabildiği gibi, alternatif olarak kredi kartı ödemeleri de kullanılabilmektedir.Kaporanın, şirketin banka hesabına transfer olmasından sonra 1 iş günü içerisinde, müşteriye rezervasyon onay belgesi gönderilmektedir. Bu belge, bahsi geçen villanın resmen kiralandığının bir kanıtı niteliği taşımaktadır. Bahsi geçen belgenin içerisinde kiralama bedeli, kapora bedeli, kiralamanın yapıldığı gün bilgileri ve tutarın yatırıldığı tarih ve saat yer almaktadır. Kaporanın belirtilen süreler içerisinde yatırılmaması halinde Evini Kirala, müşteriye herhangi bir şekilde bilgi vermek zorunda olmadan ön rezervasyon işlemini iptal edebilmektedir. Ayrıca iptal işlemi sonrasında da, müşterinin seçmiş olduğu villayı başka bir müşteriye kiralama hakkına sahiptir. Kaporanın ödenmesinden sonra anlaşılmış olan ücretin geri kalanı, villaya ulaşıldığı zaman villa sahibine peşin bir şekilde ödenmektedir. Duruma göre villa sahibi haricinde, firma personeline veya yetkililere de ödeme yapılabilmektedir. Evini Kirala firması, villaların tamamı eşyalı bir şekilde kiraya verildiği için, eşyalara zarar gelebilme ihtimaline karşılık olarak müşterilerden depozito talep etmektedir. Bahsi geçen depozito, villanın müşterilere teslim edilme anında peşin olarak alınmaktadır. Alınan depozito, mevcut demirbaşlara zarar gelmemiş olması halinde aynı tutarda olacak şekilde müşterilere iade edilmektedir. İstenmeyen ve beklenmedik durumların yaşanma ihtimalini ortadan kaldırabilmek için, müşterilerin belirtilen depozito tutarını yanlarında nakit olarak bulundurmaları Evini Kirala tarafından tavsiye edilmektedir.

3) Villaya/Aparta/Daireye Giriş/Çıkış

Rezervasyonun yapıldığı tarihler arasında ilk gün en erken 16.00’da giriş yapılabilmektedir. Müşteriler, firma ve mülk sahibi tarafından belirlenmiş olan saatten daha erken saatlerde kesinlikle giriş yapamamaktadır. Ayrıca müşterinin daha erken saatlerde gelmesi ve mülke giriş yapamaması halinde de Evini Kirala kesinlikle sorumlu tutulamamaktadır. Fakat firmadan bağımsız olarak, mülk sahipleri kendi inisiyatiflerini kullanarak müşterilere giriş saati hakkında yardımcı olabilmektedirler. Bu seçenek de tamamen temizliğin bitiş sürelerine bağlı olmaktadır. Temizliğin ve gerekli görülen bakımların erken saatlerde bitirilmesi, mülkü kullanılabilir hale getirmektedir. Her ne kadar erken giriş ihtimali olsa bile, Evini Kirala herhangi bir şekilde erken girişin sağlanabilmesi için müşterilerine garanti vermemektedir. Bu nedenle firma tarafından belirtilen saatlerden önce giriş talep edilmemesi tavsiye edilmektedir.Çıkış saati ise 10.00 olarak belirlenmiştir. Beklenmedik durumların yaşanması halinde de çıkış saati maksimum 11.00’a sarkıtılabilmektedir. Mağduriyetin yaşanmaması amacıyla, müşterilerin bu saatleri baz alarak plan yapmaları gerekmektedir. Erken çıkış yapılması halinde de Evini Kirala’ya minimum 24 saat öncesinden bilgi verilmesi esastır. Yüksek sezon gibi dönemlerde çıkış yapılırken depozito kontrolü yapılamayabilir. Bu tür durumlarda depozito tutarı, müşterinin banka hesabına aktarılmaktadır. Eğer müşteri, belirlenen tarihten erken bir şekilde mülkten ayrılmak isterse, verilen tutar kesinlikle iade edilmez. Müşteriler sözleşmeyi imzalarken, bu hususu kabul etmiş sayılırlar.

4) Villa/Apart/Daire Kapasitesi

İnternet sitesinde yer alan ilanların tamamında mülklerdeki maksimum kişi sayısı belirtilmiştir. Bu kişi sayısını aşan misafirler kesinlikle kabul edilmemektedir. Bu sayıya 3 yaşının üstündeki çocuklar ve bebekler de dahil edilmiştir. Rezervasyon işlemlerinin tamamlanmasının ardından kişi sayısında herhangi bir değişiklik yapılacak ise öncelikle Evini Kirala’ya bilgi verilecektir. Firma, eğer uygun görürse bu değişikliği onaylayacaktır. Ek kişilerin konaklama yapması halinde, firma da müşterilerinden ek ücret talep edebilecektir. Rezervasyon listesinde ismi bulunan kişilerin haricinde hiçbir kimse mülke kabul edilmeyecektir. Aksi bir durumun yaşanması halinde Evini Kirala veya mülk sahibi misafirlerin mülkten ayrılmasını isteme hakkına sahiptirler. Bahsi geçen kişiler veya kurumlar rezervasyonu iptal edebileceği gibi, direkt olarak mülkün boşaltılmasını da talep edebilirler. Ücretin tamamı talep edilebileceği gibi, ekstra ücretler de talep edilebilmektedir. Bu süreç, tamamen Evini Kirala’nın ve mülk sahibinin inisiyatifine bağlı olarak tamamlanmaktadır. Ayrıca müşteriler, sözleşme esnasında vermiş olduğu bilgilerin tamamının doğru olduğunu taahhüt eder. Yanlış bilgilerin verilmesinden tamamen müşteri sorumlu tutulmaktadır.

5) Villa/Apart/Daire Bakımı ve Ekstra Giderler

Villa kiralama fiyatlarına, giriş temizliği dahil edilmiştir. 1 haftadan uzun süre konaklama yapan misafirlerin ödediği ücrete de 2. kez yapılacak olan temizlik ve yenileme masrafları dahil edilmiştir. Bunların haricinde talep edilen ek temizlik ve çarşaf, havlu gibi hizmetler ekstra ücret ödenmesini zorunlu kılmaktadır. Sabah saatlerinde yapılacak olan bahçe ve havuz bakım  giderleri de Evini Kirala tarafından karşılanmakta ve tüm bakım masrafları firmaya ait olmaktadır. Gerekli kontrollerin yapılabilmesi için görevli personelin mülke giriş yapması gerekmektedir. Bunun için de misafirlerin, personele izin vermesi şarttır. Aksinin belirtilmemesi halinde elektrik, su, internet, klima ve tüpgaz gibi hizmetler fiyata dahil edilmektedir. Farklı isteklere sahip olunabildiği için, villaların sahip olduğu özellikler müşteriler tarafından detaylıca incelenmelidir.

6) Evcil Hayvan/Sigara

Bazı kiralık villalarda evcil hayvana izin verilmektedir. Fakat bunların dışında kalan tüm villalarda evcil hayvan yasaktır. Ayrıca kapalı alanlarda sigara içmek de kesinlikle yasaktır. Bu tür durumların yaşanması halinde Evini Kirala, yapılmış olan sözleşmeyi direkt olarak feshetme hakkına sahiptir.

7) Fiyatlar

İnternet sitesi üzerinde yer alan fiyatlar aylık, haftalık ve de günlük olarak ayrılmış şekildedir. Rezervasyonun tamamlanabilmesi için belirtilen %35’lik kapora tutarı, kredi kartı ve Havale/EFT yöntemleri ile firma hesabına aktarılabilmektedir.

8) Rezervasyon, Ödeme, İptal Şartları ve İade Koşulları

Evini Kirala’ya ait olan banka hesabına yapılan ödemelerde, 30 gün kalıncaya kadar yapılmış olan iptal işlemlerinde herhangi bir şekilde iade gerçekleştirilmemektedir ve dolayısıyla ön ödemeler direkt olarak yanacaktır. Yapılmış olan ödemenin tamamı villa sahibine aktarılmaktadır. Kalan tutar da, Evini Kirala tarafından müşteriden bizzat tahsil edilecektir.

Müşteriler, yolculuk başlamadan doğal hakları olarak tatillerini iptal edebilirler. Fakat bu durumda yazılı bir şekilde Evini Kirala’ya bilgi verilmesi esastır. İptal işleminin gerçekleşmesinin ardından müşterilerden yapılan masrafların ve harcamaların toplam bedelleri tahsil edilmektedir. Bu tahsil edilecek tutarların hesaplanmasında da bazı hususlar esas alınmaktadır;
Rezervasyon işlemi için hesaba aktarılan kaporanın herhangi bir şekilde iadesi yapılmamaktadır.

a) Eğer iptal işlemi, belirlenen tarihlerden 30 gün öncesinde yapılırsa toplam tutarın %35’i ödenir.

b) Eğer belirlenen tarihlerden 23 - 29 gün öncesinde iptal gerçekleşirse %50’si ödenir.

c) Eğer belirlenen tarihlerden 16 - 22 gün öncesinde iptal gerçekleşirse %75’i ödenir.

d) Eğer belirlenen tarihlerden 1 - 15 gün öncesinde iptal gerçekleşirse de müşterilerine belirlenen tutarın %100’ünü ödemesi gerekmektedir.

Rezervasyon yapmış ve ücretin tamamını banka hesabına yatırmış olan müşteriler, 30 günden önceki sürelerde iptal işlemi gerçekleştirirse toplam bedelin %35’i yanmaktadır ve direkt olarak mülk sahibine aktarılmaktadır. 30 günü geçmediği için de geriye kalan %65 tekrardan müşterinin banka hesabına aktarılmaktadır. Tüm gönderim masrafları ise, yatırılmış olan tutar içerisinde düşülecektir.

Rezervasyon yapmış olan kişiler 23 ile 29 gün öncesinde iptal işlemi gerçekleştirirse yatırılan toplam ücretin %50’sini iade alamamaktadır. Geriye kalan %50’lik tutar, müşteriye iade edilmektedir. Fakat 16 ile 22 gün arasında yapılan işlemlerde toplam ücretin %75’i firma tarafından tahsil edilmektedir. Geriye kalan %25’lik tutar, müşteriye iade edilmektedir. Bu denli iade oranlarının düşük olmasının tek sebebi, konaklama süresine çok az kalmış olmasıdır. Evini Kirala, rezervasyonu iptal edilen villayı bu kadar kısa süreler içerisinde kiralayamayacağı için, bu rezervasyon işleminin ücretini peşinen almak istemektedir. Sözleşmedeki maddeler doğrultusunda da müşteriler bu şartların tamamını istisnasız bir şekilde kabul etmiş sayılmaktadırlar. Eğer 15 günden daha geç sürelerde iptal gerçekleşirse, yatırılan ücretin tamamı firma ve mülk sahibinde kalır. Müşterilerin bu duruma herhangi bir şekilde itiraz etme hakkı kesinlikle bulunmamaktadır. Her husus, sözleşme içerisinde detaylı olarak müşterilerle paylaşılmaktadır.

Kredi kartı ile yapılmış olan ödemelerde, Evini Kirala’dan bir takım komisyonlar alınmaktadır. İade işlemleri gerçekleşirken, bu komisyon miktarları yatırılmış olan tutarın içerisinden tahsil edilmektedir. Bu sayede firmanın zarar etmesi engellenmektedir.

Rezervasyon işlemlerinin Evini Kirala tarafından iptal edilmesi halinde bu durum en kısa süre içerisinde müşterilere bildirilmektedir. Eğer müsait ve aynı kriterlere sahip başka bir villa var ise, bu villaya direkt olarak müşteriye önerilecektir. Eğer müşteri, önerilen villaları beğenmez ise ödenen tutarın tamamı aynı şekilde müşteriye iade edilmektedir.

Bazı villa tiplerine özel olarak, kiralama bedeli ve kapora direkt olarak müşteriden tahsil edilmektedir. Bu özelliğe sahip olan villalarda rezervasyon erken tarihlerde iptal edilmiş olsa bile, müşterilere herhangi bir iade işlemi gerçekleştirilmemektedir. Bu özelliğe sahip olan villalar, ilanlarında detaylı bir şekilde belirtilmektedirler.

Müşteri tarafından ödenmesi gereken ücretin gereken tarihlerde ödenmemesi halinde Evini Kirala, sözleşmeyi iptal etme hakkına sahiptir. Ayrıca yatırılmış olan ön ödeme de müşteriye iade edilmemektedir. Rezervasyonların iptal edilmesi yalnızca yazılı olarak yapılmalıdır. Elektronik postalar da yazılı belgelere örnek olarak verilebilmektedir. Telefon yolu ile arayarak, rezervasyonun iptal edilmesi hiçbir şekilde geçerli değildir. Bahsi geçen rezervasyon iptalleri, Evini Kirala’ya ulaşan yazılı belgeler ile yürürlüğe girmektedir.

Müşterinin kendi kusurundan kaynaklanan herhangi bir durumda bildirim yapılmadan sözleşmenin feshedilmesi durumlarında her iki tarafın da açık beyanı ile geçerli olmak şartıyla, Evini Kirala herhangi bir şekilde sorumlu tutulamamaktadır. Ödenmesi gereken ücretin tamamı da hukuki yollar vasıtası ile Evini Kirala tarafından tahsil edilmektedir. Şirketin bu yönde yer alan haklarının tamamı saklıdır.

9) Villa/Apart/Daire Standartları

Tüm villalarımız müstakil özel havuzlu ve bahçeli olup tamamen bağımsızdır. Aşağıda belirtilen eşyalar tüm villalarımızda mevcuttur.

Mutfak: Buzdolabı, bulaşık makinesi, fırın, ocak, su ısıtıcı, en az konaklayacak kişi sayısına eşit yiyecek ve içecek takımı.

Salon : Televizyon, uydu alıcı, klima.

Yatak Odası: Temiz çarşaf ve yastık takımı, elbise dolabı, klima

Diğer: Çamaşır makinası, elektrik süpürgesi, ütü ve masası, yemek masası ve oturma grubu, saç kurutma makinesi, şezlong, güneş şemsiyesi, barbekü (mangal).

Not : Villalarda -aksi belirtilmedikçe- jeneratör/güç kaynağı bulunmamaktadır. Ayrıca, altyapı yetersizliğinden kaynaklı olarak bölgesel elektrik ve su kesintisinden kaynaklı müşteri mağduriyetlerinden dolayı sorumluluk şirketimize ait değildir.

10) Rezervasyon Tarih Değişikliği

Rezervasyon tarihlerinde elbette değişiklik yapılabilmektedir. Fakat öncelikle bazı hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Yapılan değişiklikler sadece kiralanmış olan villa için geçerlidir ve değişiklik ücreti 200 TL olarak belirlenmiştir. Tarihin yalnızca 1 gün değiştirilmesi bile tüm sözleşmelerin yenilenmesi anlamına gelmektedir. Tamamen iş yükünün artmasından dolayı bu ücret müşterilerden tahsil edilmektedir. Eğer mülke giriş tarihi 45 günden daha azsa, kesinlikle tarih değişikliği yapılamaz. Bunun tek sebebi, süre azaldığı için başka bir müşteriye kiralama yapma ihtimalinin azalmasıdır. Şirket ve mülk sahibi, kaybedilen bu potansiyel kira ücretini mevcut müşteriden tahsil etme hakkına sahiptir.

11) Hasar Depozitosu

Villaların kendi özelliklerine bağlı olarak depozito ücretleri değişiklik göstermektedir. Talep edilen miktar, müşteriye ulaştırılan onay belgesinde detaylı olarak belirtilmektedir. Bahsi geçen ücret, mülke giriş sırasında peşin olarak ödenmektedir. Mülkten ayrılırken demirbaşlarda herhangi bir problem yok ise, aynı şekilde müşteriye iade edilecektir. Eğer müşteri belirlenen saatlerden daha erken saatlerde çıkış yapmaya karar verirse, daha sonraki kontroller sırasında bir kusur görülmez ise, depozito tutarı müşterinin hesabına aktarılmaktadır. Eğer mülkte meydana gelen hasar, depozitodan fazla bir tutarda ise bu tutar müşteriden tahsil edilir. Eğer müşteri karşı çıkar ise, yasal yollardan tahsilat gerçekleştirilecektir.

12) Yüzme Havuzları

Villaların içerisinde yer alan havuzların sıcaklıkları mevsime göre ayarlanmaktadır. Dolayısıyla müşterilerin soğuğun sıcak ya da soğuk olmasından dolayı şikayet etme hakkı bulunmamaktadır. Villayı kiralayacak olan kişiler, problem yaşamamak amacı ile meteorolojiden detaylı bilgi edinebilir.

13) Sorumluluklarımız ve Garanti

Evini Kirala, belirlenen tarihlerde ve saatlerde mülkün hazır ve temiz hale getirilmesinden sorumludur. Eğer mülke giriş aşamasında kullanılamayan herhangi bir aksam var ise, bu kusur Evini Kirala’ya bildirilmelidir. Problemin tespit edilmesi halinde mülk sahibi tarafından veyahut da Evini Kirala personeli tarafından bu problem 48 saat içerisinde giderilecektir. Evini Kirala, bu problemden sorumlu tutulamamaktadır. Yalnızca problemin çözüme kavuşturulmasında etkin rol oynamaktadır. Tamamen alıcı ve satıcı arasında köprü görevi gördüğü için, problemlerden sorumlu değildir. Bunların haricinde mülk içerisinde gerçekleşen ve müşteri kaynaklı olan her türlü sağlık probleminden de müşterilerin kendisi sorumludur. Ayrıca müşterilerin tatil yaptıkları süre boyunca farklı firmalardan faydalanmaları ve bu firmalarla sorun yaşamaları halinde Evini Kirala sorumluluk kabul etmemektedir. Ek olarak, müşteri mülkte kaldığı süre boyunca eğer yaşanan sorunu bildirmemiş ise, mülkten ayrıldıktan sonra herhangi bir şekilde hizmet ve konfor eksikliği hakkında şikayette bulunamaz.

14) Fatura - Vergi

Site içerisinde yer alan mülklerin hiçbiri Evini Kirala’ya ait değildir. Kiralanan mülklerin tamamı birbirinden farklı kurumlara veya kişilere aittir. Evini Kirala yalnızca alıcı ve satıcı arasında köprü görevi gören bir komisyoncudur. Dolayısıyla Evini Kirala sadece komisyon faturası kesmektedir. Kısacası, alınan ücretin içerisinden yalnızca bir miktar komisyon ücreti tahsil edilmektedir. Geri kalan tüm ücret, mülk sahibinin hesabına aktarılmaktadır. Sonrasında da mülk sahibi yıl sonunda devlete gelir vergisini ödemektedir. Evini Kirala, sadece kendi kazandığı ücrete göre vergi ödemekle yükümlüdür. Kurumların veyahut da kişilerin kazandıkları ücretin vergilendirmesinden sorumlu tutulamaz.

15) Müşterilerin Sorumlulukları

Müşteriler, kendilerine teslim edilmiş her türlü materyali temiz ve titiz kullanmakla sorumludur. Tüm eşyalarda olduğu gibi, mutfak aletleri de temiz bırakılmalıdır. Çıkışın yapılacağı gün mutfağın temizlenmesi ve çöplerin atılması şarttır. Eğer bu tür koşullar sağlanmaz ise Evini Kirala tarafından talep edilen depozitodan bir miktar temizlik ücreti tahsil edilir. Müşteriler mülkte meydana gelen problemi Evini Kirala’ya bildirmek zorundadır. Her türlü problem, depozito vasıtası ile giderilmektedir. Eğer depozito yetersiz gelirse, ek nakit ücret talep edilebilmektedir.Müşterilerin tamamı ahlaki ve toplumsal kurallara uyum sağlamalıdır. Ülkemiz kanunlarınca yasaklanan her türlü davranış mülk içerisinde sergilenemez. Yüksek sesle müzik dinlemek ve gürültü yapmak kabul edilmemektedir. Çevredeki sakinlerden şikayet gelmesi üzerine Evini Kirala, misafirlerini mülkten çıkarma hakkına sahiptir.Mutaasıp veya muhafazakar olarak geçen villaların havuzları dışarıdan gözükmemektedir. Fakat Evini Kirala, bu konuda %100 garanti vermemektedir. Görünmeme hususunda ayrıca her müşteri kendi mahremiyetine kendisi özen göstermelidir. Bu ve buna benzer durumlardan firma kesinlikle sorumlu tutulamamaktadır.Müşteriler, Evini Kirala’nın düzenlediği sözleşmeyi mülk girişinde okumak ve de imzalamak zorundadır. Eğer müşteriler, mülk girişinde sözleşmeyi imzalamayı reddederse, daha önceden ödenmiş olan ücretler müşteriye iade edilmez. Ücretin iade edilmemesi halinde müşteriler herhangi bir hak iddia edemezler.

16) Mücbir Sebepler

Mücbir sebepler içerisinde yer almakta olan durumlarda hem müşteri hem de Evini Kirala, karşılıklı olarak bahsi geçen sözleşmesi fesih edebilirler. Ülke genelinde gerçekleşmekte olan savaş, konaklama yapılacak bölgede gerçekleşen doğal afetler, ülke genelinde yayılan salgın hastalıklar gibi durumlar mücbir sebeplere örnek olarak verilebilmektedir.

Mucbir sebebin iki (2) aydan daha fazla devam etmesi ve bu halde kiralamadan beklenen yararın ortadan kalkması halinde, kiracıya yeni rezervasyon yapma hakkı verilecektir. Bu halde kiracı, ilerleyen dönemlere ilişkin yeni bir rezervasyon yapabileceği gibi, kiralayana yapacağı yazılı bildirim ile yapılan ön ödemenin misafire geri iadesi yapmış olduğu rezervasyon tarihinden sonraki en geç 15 iş günü içerisinde gerçekleştirilecektir. Yapılacak yeni rezervasyonda tatil konutunun müsait olması, mucbir sebepten etkilenmemiş olması ile kiralayan tarafından uygun bulunması esastır.

17) Şikayetler

Müşteriler, mülk içerisinde bulundukları süre boyunca her türlü şikayetlerini direkt olarak Evini Kirala’ya bildirmek durumundadırlar. Şikayet edilen durum, firma yetkilileri tarafından değerlendirilecektir. Konaklama esnasında bildirilmeyen sorunlar, konaklamanın bitiminden sonra bildirilir ise bu durumdan Evini Kirala sorumlu tutulamaz. Dolayısıyla yaşanan olayların, o an firmaya bildirilmesi gerekmektedir.

18) Güvenlik ve Gizlilik Politikası

Evini Kirala, sözleşmede belirtilmiş olan durumlar haricindeki hiçbir durumda şahsi bilgileri üçüncü bir kişiye açıklamamaktadır. Hiçbir kişisel bilgi, üçüncü bir kişiye satışı söz konusu olmamaktadır. Ad soyad, telefon numarası, e-mail adresi gibi bilgilerin tamamı kişisel bilgidir ve asla paylaşılamaz. Evini Kirala, bu tür bilgileri yalnızca kullanıcıların profilini tanımlamak ve çeşitli istatiksel çalışma yapmak amacı ile kullanabilecektir. Evini Kirala, bu bilgilerin en iyi şekilde korunmasını ve farklı şahıslarla paylaşılmamasını taahhüt etmektedir. Evini Kirala’nın tüm önlemleri almış olmasına rağmen, www.evinikirala.com adresine siber saldırı olması durumunda bilgiler ele geçirilir ise, bu durumdan Evini Kirala sorumlu tutulamaz. www.evinikirala.com gerekli durumlarda müşterilerinin IP adresini kullanabilmektedir. Bu adresler tamamen mevcut müşteri kitlesini tanımlamak ve de demografik yapı ile ilgili istatiksel çalışmalar yapabilmek amacı ile kullanılabilmektedir.

19) Diğer Önemli Bilgiler

1) Villaya ulaşım aşamasında yolların bozuk veya hasarlı olmasından Evini Kirala sorumlu değildir. Firma tarafından yalnızca mülk ve mülk bahçesi konularında hizmet verilmektedir. Villaya ulaşım, bu hizmet içerisinde yer almamaktadır.

2) Villaya ulaşım sürecinde meydana gelen kazalardan ve olumsuz durumlardan Evini Kirala sorumlu değildir.

3) Mülklerin inşasında kullanılan materyallerin sağlık problemleri yaratmasından Evini Kirala sorumlu değildir. Farklı materyallere alerjisi olan kişilerin yaşayacağı problemler, tamamen müşterilerin kendisini ilgilendirir ve çözümü de kendisinin üretmesi gerekmektedir.

4) Villaları kiralayan müşterilerimizin tamamı şahsi araca ihtiyaç duymaktadır. Fakat bu ihtiyaç tamamen müşterinin kendisi tarafından karşılanmalıdır. Bu ihtiyacın karşılanamaması durumundan Evini Kirala sorumlu tutulamamaktadır.

5) Villanın beğenilerek kiralanması, fakat mülkün bulunduğu çevrenin beğenilmemesi Evini Kirala’nın sorumluluğunda değildir. Herhangi bir şekilde şikayet kabul görmemektedir.

6) Evini Kirala, ilanlarda yer alan villaların konumlarını Google Maps üzerinden tahmini olarak işaretler. Belirtilen konumlar %100 doğru değildir. Dolayısıyla müşteriler konumun bire bir doğru olmadığı hususu hakkında hak iddia edemezler.

7) Villaya ulaşım esnasında kullanılan özel araçların zarar görmesinden Evini Kirala sorumlu değildir. Yolun bozukluğundan dolayı araçların sorun yaşaması veya ulaşımın engellenmesi de bu şart içerisindedir.

8) Villaya ulaşımda kullanılan ulaşım araçlarının kusurları tamamen müşterinin kendi sorunudur. Motorun güçsüz olması, aracın yere yakın olması veyahut da şoförün acemi olması gibi durumların Evini Kirala ile alakası bulunmamaktadır. Dolayısıyla yaşanan ulaşım problemlerinden firma sorumlu değildir.

9) www.evinikirala.com adresinde yer alan ilanlardaki villaların uzaklık tablosundaki bilgiler, tahmini olarak belirtilmiştir. Tüm mesafeler %100 doğru değildir. Ufak yanılmalar ve de hesap yanlışlıkları meydana gelebilir. Sözleşmeyi kabul eden müşteriler, bu mesafe hatalarını kabul ederek imzalar.

10) Site içerisinde yer alan uzaklık tablosunda genel olarak en yakın market, en yakın lokanta, en yakın havalimanı, en yakın plaj gibi mekanlar yer almaktadır. Tabloda yer alan lokanta eğer daha önceki dönemlerde kapanmış ve artık ulaşılamıyor ise Evini Kirala bu değişiklikten sorumlu tutulamamaktadır.

11) Mülk içerisinde bulunan havuzda ve çevresinde meydana gelen sakatlanma, kol kırılması ve benzeri her türlü durumun Evini Kirala ile bağlantısı bulunmadığı için, firma sorumluluk kabul etmez.

12) Telekom’dan kaynaklanan internet kesintileri, elektrik dağıtım şirketinden kaynaklanmakta olan elektrik kesintileri ve benzeri durumlara Evini Kirala tarafından müdahale edilemez. Dolayısıyla firma sorumluluk kabul etmez.

13) Villaya gidildikten sonra sitedeki fotoğrafların daha iyi olduğu ve villanın beğenilmemesi kesinlikle kabul edilmemektedir ve bu bahanelerden Evini Kirala sorumlu tutulamaz.

14) Müşterilerin yaşadığı köpek ısırması, böcek ısırması gibi ve benzeri olayların sorumluluğu tamamen kendilerine aittir. Evini Kirala’nın bu durumda bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

15) Ölümün meydana gelmesi, düğün olmaması veya kaza yaşanması gibi durumlardan Evini Kirala sorumlu değildir. Belirtilen ücretin, hesaplanan miktarı kadar ödemenin firma tarafından tahsil edilmesi esastır. Aksi kabul edilmemektedir.Müşterilerin tamamı yukarıda yer alan şartların tamamını istisnasız olarak kabul etmiş sayılır. Eğer müşteri yukarıda yer alan bahaneleri ve problemleri kullanarak sözleşmeyi fesih etmeye çalışırsa, Evini Kirala bahsi geçen sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahiptir. Ayrıca sözleşme bedeli de müşteriden ayrıca talep edilebilir.

20) İhtilaflar

Sözleşmede yer alan detaylar ve konular hakkında ortaya çıkma ihtimali olan her nevi anlaşmazlıkları çözme konusunda icra daireleri ve de mahkemeler yetkilendirilmiştir. Anlaşma sağlanamayan durumlarda direkt olarak hukuki yollara başvurulabilir. Müşteri, haksızlığa uğraması durumunda firmaya dava açabilir. Evini Kirala, tahsilat işlemlerini yapamaması durumunda da kendi çıkarlarını korumak amacı ile hukuki yollar vasıtası ile belirlenmiş olan tüm ücretleri müşterisinden eksiksiz olarak tahsil edebilmektedir.Evini Kirala adlı firmaya ait olan web sitesi üzerinden yapılan işlemler sonrasında rezervasyon oluşturulmakta ve mülk müşteri için rezerve edilmektedir. Rezervasyonun yapılması halinde bahsi geçen müşteri, tüm şartları istisnasız bir şekilde kabul etmiş sayılmaktadır. Belirtilen ve detaylı, açıklayıcı bir şekilde yazılmış olan şartlara uyum gösterilmemesi halinde Evini Kirala, yapılan sözleşmeleri tek taraflı olarak feshedebilir. Sözleşmenin haricinde, ön rezervasyonlar da iptal edilebilmektedir. Bu tür iptal işlemlerinin meydana gelmesi durumlarında geri ödemelerin ve iade işlemlerinin gerçekleştirilmeyeceği gibi, firmanın ekstra ücretler talep etme hakkı da bulunmaktadır. Her iki tarafın da hakları detaylı olarak sözleşmede belirtilmiştir.

3d Secure
Websitemiz Kredi Kartlı Alışverişlerde 256 Bit
SSL Sertifikası ile Korunmaktadır.
Whatsapp
Bize Ulaşın
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Konaklama Süresi0 Gece
  • Konaklama Tutarı0₺
  • Isıtma Ücreti0₺
  • Temizlik Ücreti0₺
  • Ön Ödeme0₺
  • Girişte Yapılacak0₺
  • Toplamxxx₺
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Opsiyon
Giriş-Çıkış